Hakkında

Ana SayfaHakkında
Hakkında2018-08-17T12:57:19+00:00

Vaktiniz yok ve kısaca göz atmak istiyorsanız “Sorularla BEM Sitesi” başlığını tıklayabilirsiniz yok vaktim var diyorsanız o halde buyurun okumaya devam edin lütfen.

İnsanoğlu geleceğine yön vermek isterken geçmişine göz atmak ve ondan faydalanmak istemektedir. Bu sitenin ortaya çıkışı bu ihtiyaçtan doğmuştur. Bir Endüstri Mühendisi olarak genel manada meslek, iş ve kişisel hayatımla ilgili veriler bulunmaktadır. Bu nedenle sitenin adını “Bir Endüstri Mühendisi” olarak tayin ettim ve geçmişimi derleyip toparlayarak sitede paylaşmaya karar verdim. Bunu yaparken siz değerli okuyucularıma nasıl faydalı olabileceğimi de düşündüm. Burada bulunan yazıların 3 gruba hitap ettiğini söylemek mümkündür.

  • Profesyonel İş Hayatında bulunan beyaz yakalı olanlara,
  • Endüstri Mühendisi olarak çalışan meslektaşlarıma,
  • Endüstri Mühendisi öğrencisi olup kariyerine yön vermek isteyenlere.

Bu hedef kitlesi doğrultusunda içerik olarak öncelikle Endüstri Mühendisliği ile ilgili çeşitli paylaşımlar yapılmıştır. Endüstri Mühendisliğinin Tarihçesinden, Endüstri 4.0’a, İş Etüdünden İş Geliştirme ve Süreç Analizine, Üretim Planlamadan Kalite Yönetim Sistemlerine, Kurumsal Kaynak Planlamadan Stratejik Planlamaya kadar bir çok konuda yazılar bulunmaktadır.

Site her ne kadar Endüstri Mühendislerine yönelikmiş gibi görünse de aslında çok daha geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Çünkü iş hayatının hemen hemen her alanıyla ilgilide çeşitli yazıları içermektedir. Kişisel Gelişim ve Kariyer Planlamadan Strateji ve Yönetime, İnsan Kaynaklarından Satış ve Pazarlamaya, Bilim ve Teknolojiden İş Zekası ve Raporlamaya kadar yine pek çok konuda makaleler bulunmaktadır.

Yine gerek İş Hayatı ile ilgili olsun gerekse Endüstri Mühendisliği hakkında olsun bize ilham verecek özlü sözler Fikir Kırıntıları başlığında sunulmuştur.

Site prensibi gereği kaynağı belli olmayan yazılar alıntı yapılmamaktadır. İş Hayatı ve Endüstri Mühendisliği ile ilgili paylaşımların büyük çoğunluğu farklı farklı kaynaklardan alıntı şeklindedir.

Ancak daha sonra eklemeyi planladığım kişisel konularla ilgili sadece kendi yazılarım olacak. Özellikle yaptığım seyahatleri ve gezdiğim kentleri bir mühendis gözüyle sizlerle paylaşmak istiyorum. Yine arada karaladığım şiirlerim yada kişisel yazılarımda zamanla burada olacaklar. Özellikle okuduğum 350’den fazla kitaptan bazılarının tanıtımlarını kendi yorumlarımla sizlere aktarmak istiyorum.

Son olarak site hakkında olumlu olumsuz her türlü görüş ve önerilerinizin beni ziyadesiyle mutlu edeceğini hatırlatmak isterim. İsterseniz yazıların sonundaki “yorum” kısmına isterseniz de “iletişim” bölümüne duygu ve düşüncelerinizi lütfen iletin. Sizlerle bu site daha da güzelleşeceği kanaatindeyim.

Güzel vakit geçirmeniz dileğimle….

Seçilmiş Bazı Makaleler

Load More Posts